Our Recent Posts

Archive

Tags

Nie ma jeszcze tagów.

O warsztatach "Obudź w sobie życie"


Warsztaty "Obudź w sobie życie" to wspaniała inicjatywa spotkań dla kobiet (a w ostatniej edycji do par) starających się o dziecko, w której od kilku już edycji mam zaszczyt i ogromną przyjemność uczestniczyć i prowadzić jeden z paneli jako coach kryzysowy.

Już czterokrotnie kobiety z całej Polski mogły bezpłatnie zasięgnąć porad specjalistów z różnych dziedzin, między innymi, ginekologów, andrologów, psychologów, coachów, embriologów czy urologów, zgłębić przyczyny niepłodności oraz podzielić się wzajemnymi doświadczeniami - tak, by choć w najmniejszym stopniu zbliżyć się do największego marzenia - poczęcia dziecka.

OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE – OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO

Pomysł Obudź w sobie życie powstał z potrzeby mówienia o problemie niepłodności otwarcie. Warsztaty to miejsce, gdzie kobiety mogą swobodnie i bez skrępowania dzielić się swoimi historiami i w przyjaznej atmosferze – przy świecach, muzyce i zdrowych przekąskach uzyskać bezpłatną pomoc profesjonalistów.

Pomysłodawczynią spotkań Obudź w sobie życie jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu Plodnosc.pl (niegdyś Nieplodnirazem.pl), która swoją walkę z niepłodnością wygrała i postanowiła pomóc innymi, których walka nadal trwa.

"Kluczem do zamkniętego świata niepłodnych kobiet jest moja droga, którą sama przeszłam, walcząc o dziecko. Wiem, co mogą czuć takie kobiety, wiem jakie wsparcie może im pomóc w staraniach o dziecko. Choć nie jestem lekarzem, to doskonale wiem, czego niepłodna kobieta oczekuje od specjalistów i właśnie dlatego na nasze spotkania zapraszam tylko najlepszych ekspertów w tej dziedzinie, którzy potrafią nie tylko w oparciu o swoją fachową wiedzę pomóc kobietom z różnymi przyczynami niepłodności, ale także – a może przede wszystkim – patrzą na niepłodną kobietę nie jak na numerek rejestracyjny i chcą poświęcić jej więcej czasu niż ten potrzebny na wypisanie recepty" – mówi Bentkowska.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

Oprócz medycznego wsparcia, wymiany doświadczeń, kobiety biorące udział w spotkaniach, uczestniczą także w sesjach z coachami i psychologami niepłodności, a także biorą udział w zajęciach praktycznych z dietetykami, fizjoterapeutami oraz seksuologami.

Spotkania odbywają się w kameralnych grupach, dzięki czemu kobiety czują się swobodnie, chętniej się otwierają, a ich indywidualne problemy są dokładnie analizowane z lekarzami i specjalistami. Dzięki takim spotkaniom, jak "Obudź w sobie życie", uczestniczki mają szansę nawiązać kontakt z osobami o podobnych doświadczeniach, pytaniach i wątpliwościach. Uświadomienie sobie, że par starających się o dziecko jest więcej, oswaja z problemem niepłodności. Przede wszystkim jednak daje poczucie bycia wreszcie zrozumianym wśród ludzi przeżywających to samo i szansę na pokonanie wyobcowania, z jakim wiąże się niejednokrotnie niepłodność.

Kobiety wychodzą ze spotkania silniejsze, spokojniejsze dzięki nabytej rzetelnej wiedzy, a ponad wszystko napełnione nową energią i motywacją. Zyskują też autentyczną grupę wsparcia, która długo jeszcze po spotkaniu podtrzymuje kontakty, pomaga sobie wzajemnie, a czasem zwyczajnie zaprzyjaźnia...

#niepłodność #płodność #dziecko #coaching #coachingkryzysowy #obudźwsobieżycie #noweżycie #staraniaodziecko #invitro #naprotechnologia #adopcja #leczenieniepłodności